Jdi na obsah Jdi na menu
 


Summoni 1)

4. 12. 2007

Summon System

Některé postavy mají schopnost vyvolat si sluhu "servitora". Pro jeho vyvolání je potřeba mít určité předměty (krystaly) v dostatečném množství. Servitoři mají velmi užitečné vlastnosti, kterými výrazně pomůžou hráči při boji, ale i sami jsou dobrými lovci. Všichni summoni si berou určité množství tvé exp (v párty si exp berou pořád jen od tebe, od ostatních ne). Summoneři jsou však chary s nulovým čekacím časem, takže nebudeš exit dýl než jiné chary - summoneři jsou dokonce nejrychleji sólo expící chary.

Typy summonů

Servitoři jsou rozdělení do dvou skupin - ovladatelní a neovladatelní summoni. Ovladatelní jsou užiteční v tom smyslu, že hráč je může přímo ovládat. Můžou tedy plnit svoji vlastní úlohu při boji nezávisle na akci hráče. Jejich nevýhodou je, že hráč nemůže mít součastně vyvolaného víc jak jednoho servitora naráz. Jak už z názvu vyplývá, neovladatelní summoni nemůžou být ovládaní hráčem přímo. Jejich výhodou však je, že hráč si jich může vyvolat víc naráz. Ze všech momentálně existujících servitorů, neovladatelný summoni jsou jedině typu "cubic" a ovladatelní útoční kouzelníci (po prvním přestupu povolání) a vyvolávací kouzelníci (po druhém přestupu povolání.

Věci potřebné na vyvolávání

Všichni summoni objevující se v Lineage 2 potřebují pro svoje vyvolání krystaly. Pokaždé když se postava naučí vyšší level skillu vyvolávání summona, počet krystalů se zvýší. Celkový počet krystalů na vyvolání se nevyužije naráz. Jen malá část je použita při vyvolání a postupem času se teprve využívají další, tak aby jejich celkový počet na konci používání summona odpovídal.

Ovladatelní summoni

Servitor může být vyvolaný postavou bojovného kouzelníka (buffeři summony nemají) po prvním přestupu. Summoni zůstávají ve hře kolem 20ti minut od času svého vyvolání a po celý tento čas slouží svému pánovi velmi hodnotně. Tento čas závisí na jejich aktivitě - když nebojují vydrží i 80min, ale když je posíláš do akce krátí se jejich čas 4x rychleji. Pak automaticky zmizí ze hry. Čas, kdy se summon ztratí ze hry je možné sledovat v jeho okně "Servitor's Status Window". Vyvolat ho znovu se dá ale až po delší době (hlavně na nižších levelech). Když postava pod lvl 40 získá skill na vyvolávání servitora, může svého summona opět vyvolat až asi po 6 hodinách. Po druhém přestupu (40+ lvl) se tento čas výrazně zkrátí (závisí také na typu vyvolávacího skillu). Takovéto skilly však po ševelu 40 dostávají už jen postavy které si zvolí povolání ,,summoner".

Neovladatelní summoni

Neovladatelní summoni jsou známi pod názvem "Cubic". Můžou být vyvolaní postavami "Temple Knight", "Shillien Knight", "Warlock", "Elemental Summoner" a "Phantom Summoner". "Cubic" poskytuje při boji přímou i nepřímou podporu hráče. Pro svoje vyvolání potřebuje "Cubic" určitý počet krystalů a postava musí ovládat příslušný skill. "Cubic" poskytují nový element zábavy ve světě Lineage 2 :)

Typy "Cubiců"

Aqua Cubic: Ostřeluje svůj cíl zmrazeným vzduchem, působí kontinuálně zranění. Binding Cubic: Vypouští paralyzující druh útoku. Life Cubic: Doplňuje svému majiteli HP použitím kouzla Heal. Phantom Cubic: Oslabuje cíli jeho P. Atk., P. Def., a rychlost útoku. Spark Cubic: Omračuje "stunuje" svůj cíl. Storm Cubic: Útočí imitováním svého pána. Vampiric Cubic: Absorbuje HP cílu a tím doplňuje HP svého pána. Viper Cubic: Používá na cíl jed "Poison" a tím mu redukuje HP.

Vlastnosti "Cubiců"

Pro "cubic" ve hře neexistuje žádné ovládací menu. Podle své předurčené role, "cubic" plní svoji úlohu na základě akcí svého majitele. Zároveň s "cubicem" je možné si vyvolat summona nebo peta (vlka, draka apod.). "Cubic" nemůže útočit na nikoho jiného než jeho majitel a nemůže být cílem žádného útoku či kouzla. Může však být násilně odstraněný použitím rušícího "dispel" kouzla.

Jednotliví summoni:

Human mystic - Wizzard

Cat the cat

od 20 lvlu
skill Summon Kat the Cat - 39MP, 2900 SP, 3 D grade krystaly
Summons Kat the Cat, who provides an additional supply of MP. Consumes 30% of acquired Exp.


Mew the cat

od 20 lvlu
skill Summon Mew the Cat - 39MP, 2900 SP, 1 D grade krystal
Summons Mew the Cat. who assists in combat using attack magic. Consumes 90% of acquired Exp.
Human mystic - Necromancer

Corrupted Man

od 40 lvlu
skill Summon Corrupted Man - 70MP, 32 000, 3 D grade krystaly
Summons a Corrupted Man out of a corpse. 90% of acquired Exp will be consumed.


Reanimated Man

od 44 lvlu
skill Summon Reanimated Man - 78MP, 35 000 SP, 2 C grade krystaly. Afterwards, an additional 1 crystal will be consumed at a regular interval for 4 times
Summons a Reanimated Man. 15% of acquired Exp will be consumed.


Cursed Man

od 56 lvl
skill Summon Cursed Man - 103MP, 83 000 SP, 1 C grade krystal and 2 additional Crystals will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Cursed Man from a corpse. Also, 15% of acquired Exp. will be consumed.
Human mystic - Warlock


Warlock má speciální buff, který zvyšuje rychlost summona (něco jako wind walk), který pomáhí summonovi posáhnout nepřítele v kratším čase. Abys využil výhodu tohoto skillu, měl bys lovit moby na nižším ševelu na otevřených prostranstvích (nejenomže dávají o 30% víc exp, ale také neztratíš tolik času běháním, jak by toblo s nižší rychlostí). Tento skill také umožňuje summonovi rychleji zničit protivníka a když tě nějaký hráč napadne, rychlejší rychlost summona zaručuje že se k němu rychleji dostane a bude mu častěji dávat údery.

-Mew the Cat je warlockův pvp summon, má damage skill podobný wind strike.
-Kat the Cat je warlockův univerzální summon (dobrý na solo), má skill který warlockovi dobíjí kolem 120 MP.
-Kai the Cat, warlockův party summon, má skill který odvrací část damane kterou mu nepřítel způsobuje.
-Binding Cubic: Začarovává nepřítele aby se nemohl hýbat (anchor), ale míra úspěšnosti je velmi malá.
-Storm Cubic: Je trochu aktivnější než binding cubic a má skill podobný wind strike.

Binding Cubic

od 40lvlu
skill Summon Binding Hubic - 35MP, 32 000 SP, 5 D grade krystalů
Summons Binding Cubic. Binding Cubic uses magic that paralyze a targeted enemy.

Storm Cubic

od 40 lvlu
skill Summon Storm Cubic - 35MP, 32 000 SP, 5 D grade krystalů
Summons a storm cubic. A storm cubic uses magic that inflicts damage to one's enemy.

Kai the Cat

od 40 lvlu
skill Summon Kai the Cat - 70MP, 32 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Kai the Cat, a servitor. 10% of acquired Exp will be consumed.Queen of Cat

od 56 lvlu
skill Summon Queen of Cat - 70MP, 130 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Queen of Cat, a servitor. 5% of one's acquired Exp will be consumed.Human Fighter - Dark Avenger


Panther

od 40 lvlu
skill Summon Dark Panter - 56MP, 33 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Dark Panther capable of agile attacks. 15% of acquired Exp will also be consumed.
Elf mystic - wizzard


Unicorn Boxer (licorne)

od 20 lvlu
skill Summon Unicorn Boxer - 39MP, 3 300 SP, 3 D grade krystaly
Summons a Unicorn Boxer, who supplies additional MP. 30% of acquired Exp will be consumed.


Unicorn Mirage (licorne)

od 20 lvlu
skill Summon Unicorn Mirage - 39MP, 3 300 SP, 1 D grade krystal
Summons a Unicorn Mirage. The unicorn will use attack magic to assist one during combat. Consumes 90% of acquired Exp.


Elf mystic - Elementar Summoner


Elemental Summoner má specifický buff který výrazně zvyšuje M.Atk jeho summonů. S tímto buffem pvp summoni dávají větší rány než sorcererovi ničivé skilly. Je to velice užitečné v pvp nebo při expení, ale jediný efekt co to má pro solo akce je s Unicornem Merrow (Unicorn Boxer nemá žádný útočný skill)


-Unicorn Mirage je pvp summon, má skill způsobující damane podobný wind striku
-Unicorn Boxer je univerzální summon dobrý na solo akce a může svým skillem doplnit kolem 120 MP.
-Unicorn Merrow je party summon, má hromadný damage skill podobný frost wall.
-Life Cubic: Healuje summonera podle procent jeho HP.
-Aqua Cubic: Má velmi účinný DoE damage skill, ale používá ho velice málo.
Aqua Cubic

od 40 lvlu
skill Summon Aqua Hubic - 35MP, 32 000 SP, 2 D grade krystaly
Summons Aqua Cubic. Aqua Cubic uses magic that damages a targeted enemy over time.

Life Cubic

od 40 lvlu
skill Summon Life Hubic - 38MP, 32 000 SP, 6 D grade krystalů
Summons Life Cubic. Life Cubic uses magic that recovers master's HP.

Unicorn Merrow

od 40 lvlu
skill Summon Unicorn Merrow - 70MP, 32 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Unicorn Merrow, a servitor. 10% of acquired Exp will be consumed.


Unicorn Seraphim

od 56 lvlu
skill Summon Unicorn Seraphim - 70MP, 110 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Unicorn Seraphim, a servitor. 5% of acquired Exp will be consumed.